OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA MIESIĄCA

17 LISTOPADA 2O19

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary pieniężne na tacę lub indywidualnie oraz za każdą pomoc i modlitwę w intencji naszej parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w święto Niepodległości pamiętali o wsparciu naszej Ojczyzny poprzez udział we Mszy św.
Przypominamy, że dzisiejsza niedziela jest III niedzielą miesiąca, taca przeznaczona na prowadzone prace budowlane w naszym kościele.
 1. Rozpoczęliśmy roznoszenie opłatka. Opłatki te częściowo już zostały dostarczone do naszych domów dzięki życzliwości osób z naszej parafii, wyznaczonych przez Ks. Proboszcza i upoważnionych specjalnym pismem. Ofiary zebrane podczas roznoszenia opłatka, o które bardzo prosimy, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia związanego z wyposażeniem prezbiterium. Za każdy dar serca złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Wspólnota Góra Syjon zaprasza młodzież od 13 do 17 lat na rekolekcje (Kurs Eureka). Rekolekcje będą trwały od piątku 29.11., od godz. 17:00 i zakończą się w niedzielę 1.12., o godz. 12:00, Mszą Świętą parafialną. Młodzież będzie miała zapewnione posiłki. Zapisy pod nr telefonu umieszczonym na plakacie.
 3. Organizujemy w przyszłym roku pielgrzymkę do Santiago de Compostella i Fatimy. Zapisy jak najszybciej w zakrystii lub kancelarii, osoby już zapisane prosimy o dokonanie pierwszej wpłaty.
 4. Dziś następuje zmiana tajemnic różańcowych w Róży Różańcowej wcześniej istniejącej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
W poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy męczennicy.
We wtorek wspomnienie bł. Salomei, dziewicy.
W środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
W czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP
W piątek wspomnienie św. Cecylii – Patronki Muzyki Kościelnej. Z tej racji na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za nasz Chór Parafialny na czele z Panem Krystianem naszym organistą.
 1. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Wypominki listopadowe są odmawiane zawsze po Mszy świętej o godz. 1700, a roczne przed każdą Mszą św. w niedzielę.
 2. W sobotę i niedzielę, w najbliższym tygodniu, będziemy gościć Zespół z pieśniami religijnymi z Kamieńca Podolskiego z Ukrainy. Przedstawiciele po Mszy św. będą zbierać ofiary na potrzeby Zespołu.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej za szczęśliwie przeżyty rok liturgiczny.
 4. Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów na ministrantów: dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W dniu wczorajszym, w nocy, w szpitalu we Włocławku, w wieku 92 lat, zmarł bp senior Bronisław Dembowski, w latach 1992-2003 biskup diecezjalny włocławski. W czwartek hierarcha przeszedł rozległy udar. Polećmy osobę ks. Biskupa wspólnej modlitwie. Wieczny odpoczynek…
W  minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. Krystynę Bijakowską, lat 94 z ul. Konwaliowej. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłą polećmy wspólnej modlitwie. Wieczny odpoczynek…
 1. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer „Tygodnika Idziemy, Wzrastanie oraz Losservatore Romano” zachęcamy do lektury tychże czasopism. Są również do nabycia kalendarze w różnej formie na rok 2020.
 2. Wszystkim drogim i parafianom miłym gościom oraz tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny i inne rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 

 

 

SZCZĘŚĆ BOŻE

Przewiń do góry