1.  Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą zarazem Renowacją Misji Świętych. Przygotujmy siebie i nasze rodziny na święte i owocne przeżycie tego czasu.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane w ubiegłą niedzielę
po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc misjonarzom i misjonarkom a także za ofiary składane na tacę z racji ubiegłej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. W poniedziałek przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.   

4. W środę o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Rozważać będziemy Słowo Boże z IV Niedzieli Wielkiego Postu.

5. W sobotę kolejne spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła o godz. 1400.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia niech będą dla nas nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje Wielkopostne, które będą dla nas renowacją misji świętych rozpoczniemy w 4 Niedzielę Wielkiego Postu – od 19 marca do 22 marca. Rozpoczęliśmy także cykl Nauk Przedmałżeńskich,któreodbywają się w Niedziele Wielkiego Postu
po Mszy św. o godz. 1700.

7. 24 marca po Mszy św. o godz. 1900 z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa będzie prowadzić przez około 40 km. do Sanktuarium w Świnicach Warckich.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej organizatorów EDK oraz facebooku naszej parafii i u ks. Macieja.

8. Nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i nieotwieranie okien oraz zamykanie drzwi.
Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

9. Organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 14 – 24 sierpnia 2023r.
Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 3.200zł.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Jak rozumieć Papieża Franciszka?” o nauczaniu papieskim w 10 rocznicę wyboru;
– „Rewolucja sztucznej inteligencji” czym jest sztuczna inteligencja?.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę