1.  Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy,
Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach,
aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Dzisiejsza I Niedziela Miesiąca to również kolejny dzień Nowenny przed peregrynacją kopii Ikony Jasnogórskiej i 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane dziś po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc misjonarzom i misjonarkom a także z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca.
Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane
z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. W środę 8 marca, przypada Dzień Kobiet. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich kobietach,
by swoją kobiecość kształtowały na wzór Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św.
o godz. 1700 i 1800. Również w środę o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Rozważać będziemy Słowo Boże z III Niedzieli Wielkiego Postu.

4. Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym „Góra Syjon” oraz wszystkim za udział w całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży. Niech przyczyni się do ich duchowego wzrostu.

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia niech będą dla nas nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje Wielkopostne, które będą dla nas renowacją misji świętych rozpoczniemy w 4 Niedzielę Wielkiego Postu – od 19 marca do 22 marca. Rozpoczęliśmy także cykl Nauk Przedmałżeńskich,któreodbywają się w Niedziele Wielkiego Postu
po Mszy św. o godz. 1700.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 1700 spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. Natomiast 11 marca (sobota) o godz. 730 zapraszamy na Msze św. w naszym kościele,
którą rozpocznie się pielgrzymka do Ziemi Świętej.

7. 24 marca po Mszy św. o godz. 1900 z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa będzie prowadzić przez około 40 km. do Sanktuarium w Świnicach Warckich.
Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej organizatorów EDK oraz facebooku naszej parafii i u ks. Macieja.

8. Nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i nieotwieranie okien oraz zamykanie drzwi. Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

9. Organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 14 – 24 sierpnia 2023r.
Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 3.200zł.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Pandemia pornografii” jakie są przyczyny i skutki tego nałogu, oraz jak sobie z nim poradzić;
– „Skarb kobiecości” jak odnaleźć w sobie skarb prawdziwej kobiety.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę