1.  Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane dziś po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojennym w Ukrainie a także z racji ubiegłej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane
z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. W środę 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1700 i 1800. Również w środę o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Rozważać będziemy Słowo Boże
z II Niedzieli Wielkiego Postu.

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek (zapraszamy na Godzinę Świętą od 2000 do 2100), pierwszy piątek (Odwiedziny chorych na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1600 do 1700)i pierwsza sobota (Różaniec o godz. 1900 poprowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym i dodatkowa Msza św. o godz. 2000). W sobotę przypada także święto św. Kazimierza – Królewicza,, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza jest służbą bliźniemu.

5. Zapraszamy na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
Rozpoczynamy Mszą św. w piątek o godz. 1800 i kończymy Mszą św. w sobotę o godz. 1700.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia niech będą dla nas nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje Wielkopostne, które będą dla nas renowacją misji świętych rozpoczniemy w 4 Niedzielę Wielkiego Postu – od 19 marca do 22 marca. Natomiast w Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1700 rozpoczynamy cykl Nauk Przedmałżeńskich. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone cele misyjne.

8. 24 marca po Mszy św. o godz. 1900 z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa będzie prowadzić przez około 40 km do Sanktuarium w Świnicach Warckich. Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatorów oraz facebooku naszej parafii.

9. Nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i nieotwieranie okien oraz zamykanie drzwi.
Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

10. Organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 14 – 24 sierpnia 2023r. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 3.200zł.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
ś.p. Halina – Irena Krupińska l. 67 z ul. Emilii Plater. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Czy spowiedź tylko dla dorosłych?” jak przygotować siebie i dzieci do tego sakramentu;
– „Zwierzę też człowiek?” jak traktujemy ludzi i zwierzęta.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę