1.  Dziś rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.
Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią
z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii a także z racji dzisiejszej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Jutro w poniedziałek, 20 lutego Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon” zaprasza nas o godz. 1900
na „Wieczór Rekolekcyjny – Bądźcie miłosierni”. Katechezę będzie głosił ks. Kamil Jakubowski –wikariusz par. św. Maksymiliana Kolbe z Konina.

4. W środę 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu.
To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa:
„Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz.
800, 930, 1100, 1700 (dzieci klas 0 do 5 SP) i 1800 (młodzież klas 6 do 8 SP).

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy w nich udziału.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Natomiast w Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy cykl Nauk Przedmałżeńskich. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. W środę o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Rozważać będziemy Słowo Boże z I Niedzieli Wielkiego Postu.

8. Nasz kościół jest ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i nieotwieranie okien oraz zamykanie drzwi.
Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

9. Organizujemy Pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w dniach 16 – 26 sierpnia 2023r.
Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 3.200zł.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Wprowadzenie w post” o nowym okresie liturgicznym, który rozpoczynamy w Środę Popielcową;
– „12 kroków z depresji” jak poradzić sobie z tą chorobą.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę