UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 1100 włączymy do grona ministrantów kolejnych chłopców, poprzez uroczyste nałożenie przez ręce ich rodziców – komży – czyli stroju ministranta. Również za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Dlatego przed Mszą św. wieczorną o godz. 1645 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Wypominkowa, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej II Niedzieli Miesiąca oraz ofiary składane do puszek na Kościół prześladowany w Ukrainie. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Nasz kościół jest już ogrzewany. Dlatego prosimy o zachowanie tego ciepła i nieotwieranie okien oraz zamykanie drzwi. Niech to czyni zawsze ostatnia osoba wchodząca i wychodząca ze świątyni.

4. W poniedziałek 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. zapraszamy na  kolejne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym o godz. 1900.

5. We wtorek 22 listopada, wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii – panu organiście Sławkowi, zespołowi Odnowy w Duchu Świętym, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

6. W środę 23 listopada, kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900 w salce przy kościele.

7. W sobotę 26 listopada o godz. 1400, kolejne spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, który zawiązujemy przy naszej parafii. Zapraszamy kolejne rodziny do uczestnictwa w spotkaniach.  

8. W najbliższą niedzielę 27 listopada, przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.

9. Zapraszamy w dniach 25 – 27 listopada na godz. 1800 do MDK w Kole na film „Prorok” w ramach akcji „Chrześcijańskie granie”. Film przedstawia postać kard. Stefana Wyszyńskiego.

10. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11 – 18 marca 2023r. (8 dni). Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 4.680zł.

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Apostazja zawsze boli” – o zgubnych skutkach tego aktu;
– „Ogień czyścowy” – czym jest dla ludzkiej duszy?;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły:
ś.p. Teresa Lamprycht l. 83 z ul. Kasprowicza;
ś.p. Grażyna Banasiak l. 60 z ul. Struga (pogrzeb we wtorek o godz. 1300 w kościele).
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłe i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę