33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (w tym roku obejmujemy modlitwą Kościół w Ukrainie).
Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek po każdej Mszy św. na Kościół prześladowany w Ukrainie.

2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. święcimy także opłatki na stół wigilijny. Opłatki te w najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów dzięki życzliwości osób wyznaczonych i upoważnionych przez Ks. Proboszcza. Ofiary zebrane podczas roznoszenia opłatka, o które bardzo prosimy, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia i dalsze prace związane z domem parafialnym. Za każdy dar serca złożony na ten cel składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
Prosimy o życzliwe przyjęcie tychże osób.

2. Również dziś gościmy na Mszach św. dopołudniowych ks. Teodora Sawielewicza, który każdego dnia o godz. 2030 gromadzi na modlitwie różańcowej tysiące osób poprzez internetowy kanał TeoBańkologia. Ks. Teodor głosi dziś Słowo Boże oraz zawierza naszą parafię opiece Matki Bożej Różańcowej. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć napisane przez ks. Teodora książki, rozważania różańcowe, księgi błogosławieństw, kalendarze, maskotki i wiele innych. Niech ich zakup będzie naszym podziękowaniem za głoszone Słowo Boże i przyczyni się do dalszej pracy ewangelizacyjnej.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

4. W poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

5. W sobotę młodzież naszej parafii wyjeżdża na Diecezjalne obchody 37. ŚDM w Diecezji Włocławskiej do Konina. Wyjazd sprzed Hotelu Mazurek o godz. 930. Powrót około godz. 1500. Cena 20zł. Jest jeszcze możliwość zapisania się. Szczegóły u ks. Macieja.

6. W przyszłą niedzielę 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Również tego dnia na Mszy św. o godz. 1100 uroczyście włączymy do grona ministrantów kolejnych chłopców, poprzez uroczyste nałożenie przez ręce ich rodziców – komży – czyli stroju ministranta.

7. Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Można je zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11 – 18 marca 2023r. (8 dni). Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 4.680zł.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Episkopat po nowemu” – wywiad z ks. bp. Krzysztofem Wętkowskim;
– „Jawność sądu ostatecznego” – wywiad z ojcem Jackiem Salij OP;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

10. W środę 16 listopada o godz. 1300 nastąpi odbiór elektrośmieci. Możemy składać je przed kaplicą od strony wejścia.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę