32 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (w tym roku obejmiemy modlitwą Kościół w Ukrainie).
Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na Kościół prześladowany w Ukrainie.

2. Również w przyszłą niedzielę 13 listopada gościć będziemy na Mszach św. dopołudniowych ks. Teodora Sawielewicza, który każdego dnia o godz. 2030 gromadzi na modlitwie różańcowej tysiące osób poprzez internetowy kanał TeoBańkologia. Ks. Teodor wygłosi Słowo Boże oraz zawierzy naszą parafię opiece Matki Bożej Różańcowej a także przywiezie napisane przez siebie książki, rozważania różańcowe, księgi błogosławieństw, kalendarze, maskotki i wiele innych.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

4. W poniedziałek o godz. 1900 zakończenie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy z katechezą poświęconą WSPÓLNOCIE. Serdecznie zapraszamy!.

5. W środę 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość, zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o 800, 930, 1100, 1200 i 1700. Modlitwa wypominkowa za zmarłych przed Mszą św. o godz. 1645. Tego dnia według udzielonej Dyspensy bpa Krzysztofa Wętkowskiego, wiernych przebywających na terenie diecezji włocławskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowanie pokutnego charakteru piątku.

7. Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Można je zgłaszać
w zakrystii lub kancelarii.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11 – 18 marca 2023r. (8 dni). Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 4.680zł.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Bohaterowie naszej niepodległości” – wywiad z historykiem wojskowości;
– „Sens śmierci” – o nadziei życia wiecznego;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

10. 16 listopada o godz. 1300 nastąpi odbiór elektrośmieci. Możemy składać je przed kaplicą od strony wejścia.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: ś.p. Kryspin Świątek, l. 74 z ul. Konarskiego.
Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 6 listopada 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę