31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. ze względu na uroczystość.
W naszym kościele Msze św. o godz. 800, 930, 1100, 1200 i 1700.

2. W środę, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Boga
w niebie. Msze św. o godz. 800, 930, 1700 i 1800. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe o 1645.
Po Mszy św. o godz. 930 i 1700 procesja żałobna w naszym Kościele.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej V Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

4. W poniedziałek, 31 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730, po którym nastąpi rozwiązanie konkursu różańcowego. Natomiast o godz.1800 zapraszamy młodzież klas VII i VIII na „Noc Świętych”, podczas której odnowią przyrzeczenia chrzcielne i uroczyście przyjmą imię patrona sakramentu bierzmowania. Obecność tych uczniów jest obowiązkowa.

5. W środę ze względu na Dzień Zaduszny spotkanie Kręgu Biblijnego będzie odwołane.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 2000 do 2100 zapraszamy na „Godzinę Świętą”, czyli nocne czuwanie i rozmyślanie o męce i konaniu Jezusa w Ogrodzie Oliwnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1600 do 1700.
W sobotę zadośćuczynimy Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczynimy to podczas pierwszosobotniego nabożeństwa: Różaniec o 1900 poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym i Msza św. o godz. 2000.

7. Przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe. Można je zgłaszać
w zakrystii lub kancelarii. Jednorazowe czytamy w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11 – 18 marca 2023r. (8 dni). Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt 4.680zł.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Jak dobrze przeżyć żałobę?” – wywiad z psychologiem i psychoterapeutą;
– „Święci są dla nas” – o roli świętych i błogosławionych w naszym życiu;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę