29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kolejną rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową obchodzimy 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Na każdej Mszy św. młodzież naszej parafii pod opieką katechetów przedstawia program słowno-muzyczny, poświęcony osobie św. Jana Pawła II.
Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”! W przyszłą niedzielę zbiórką do puszek wesprzemy działalność misjonarzy z racji przypadającej Niedzieli Misyjnej „Ad Gentes”.

3. Trwamy w miesiącu październiku – poświęconym modlitwie różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 1730 a w niedzielę o 1630. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci i młodzież zachęcamy do wykonania różańców na konkurs, który odbędzie się na ostatnim nabożeństwie różańcowym. Różańce podpisujemy imieniem, nazwiskiem, klasą i przynosimy do kościoła.

4. W poniedziałek zapraszamy na kolejną konferencję w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO) o godz. 1900. W czasie trwania rekolekcji „Spacer Miłosierdzia” – możliwość poradnictwa teologicznego, spowiedzi lub rozmowy z kapłanem podczas spaceru wokół kościoła.

5. We wtorek 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze św. i różaniec, w czasie którego będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

6. W środę kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900 w salce przy kościele.

7. W czwartek o godz. 1900 zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej, która będzie formować się w myśl ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie.

8. Również w czwartek 20 października, na godz. 1800 zapraszamy do MDK w Kole na film „Medjugorie” w ramach akcji „Chrześcijańskie granie”. Zaraz po filmie w kawiarni MDK możliwość rozmowy z kapłanem na temat obejrzanego filmu oraz wymiany swoich spostrzeżeń. Film zostanie zagrany powtórnie 23 października o godz. 1800.

9. W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na wypominki roczne, listopadowe i jednorazowe. Można zgłaszać je w zakrystii lub w kancelarii.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Co zrobiliśmy ze św. Janem Pawłem II” – o dzisiejszym Dniu Papieskim;
– „Misje sprawą wiary” – o przyszłej Niedzieli Misyjnej „Ad Gentes”;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę