28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kościołach odbywa się liczenie wiernych (dominicantes i communicantes). Natomiast za tydzień będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Na każdej Mszy św. młodzież naszej parafii pod opieką katechetów przedstawi program słowno-muzyczny, poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Trwamy w miesiącu październiku – poświęconym modlitwie różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 1730 a w niedzielę o 1630. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W poniedziałek 10 października zapraszamy na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz relacji o godz. 1900. Mszy św. i modlitwie przewodniczyć będzie ks. Mikołaj Konarski – charyzmatyczny kapłan z archidiecezji poznańskiej. Wszystko w ramach poniedziałkowego cyklu Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy.

5. W środę kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900 w salce przy kościele.

6. W czwartek 13 dzień miesiąca i Nabożeństwo Fatimskie (ostatnie w tym roku). Przebieg tego nabożeństwa jest następujący: po Mszy św. o godz. 1700 nabożeństwo różańcowe i procesja z figurą Matki Bożej wokół naszej świątyni, po procesji Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1800.
Tego dnia będzie tylko jeden różaniec o 1730. Nie będzie Mszy św. o godz. 1900.

7. Również w czwartek o godz. 1900 zapraszamy na pierwsze spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej, którą zawiązujemy przy naszej parafii.

8. W piątek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i katechetów naszą życzliwością a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszamy na Msze św. i modlitwę różańcową o godz. 1730 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

9. W sobotę 15 października, w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas utraty dziecka. Zapraszamy na Msze św. i modlitwę różańcową o godz. 1730
w intencji rodziców i ich dzieci.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: ś.p. Elżbieta Filiks, l.60 z ul. Konarskiego.
Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Jedność jako zadanie” – jak wygląda dziś troska o trwałość małżeństw;
– „Papieska uczelnie w sercu Rzymu” – o słynnej rzymskiej Gregorianie;
a także „Kalendarz rolników” w cenie 30 zł oraz ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę