27 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 1730 a w niedzielę o 1630. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli Rady Rycerzy Kolumba z Sieradza, którzy przybliżają nam postać ich założyciela bł. ks. Michaela McGivneya oraz zachęcają do utworzenia Rady Rycerzy przy naszej parafii św. Bogumiła w Kole. Po Mszy św. możliwość osobistej rozmowy.

4. Dziękujemy organizatorom i zaangażowanym w modlitwę  „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Koło po raz dwunasty wzięło udział w odmawianiu koronki na skrzyżowaniach ulic naszego miasta. Dziękujemy także Odnowie w Duchu Świętym za zaangażowanie w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.

5. W środę kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900 w salce przy kościele.

6. W czwartek 6 października w liturgii wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
To również Pierwszy Czwartek Miesiąca i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 2000 do 2100 zapraszamy na „Godzinę Świętą”, czyli nocne czuwanie i rozmyślanie o męce i konaniu Jezusa w Ogrodzie Oliwnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. W piątek 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o 1700 (z poświęceniem różańców dzieciom klas 3) i o 1800.  To jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca i okazja do spowiedzi od godz. 1600 do 1700.

8. Trwamy w katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia sakramentów. Zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na obowiązkowe spotkania formacyjne.

9. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO).Trwać będądo 7.11.2022r. Na konferencje zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 1900. W czasie trwania rekolekcji „Spacer Miłosierdzia” – możliwość poradnictwa teologicznego, spowiedzi lub rozmowy z kapłanem podczas spaceru wokół kościoła (prowadzi ks. Maciej Grabowski).

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Zapomniany spowiednik świętej” – o o. Józefie Andraszu – spowiedniku św. s. Faustyny;
– „Bóg posyła nam aniołów” – o roli aniołów w historii zbawienia;
a także kalendarze ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł; kieszonkowe w cenie 4 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

27 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 października 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę