26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. W środę o godz. 1500 nasza Parafia, przy współudziale oo. Bernardynów zaprasza mieszkańców Koła, jak w latach ubiegłych do odmówienia „Koronki do Miłosierdzia Bożego” na ulicach naszego miasta, w ramach „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Koło po raz dwunasty weźmie udział w odmawianiu koronki na 6 skrzyżowaniach ulic naszego miasta wg. wykazów umieszczonych w gablotach, przed kościołem i klasztorem, oraz na stronach internetowych parafii: www.bogumil-kolo.pl i www.iskra.info.pl .
Również w środę o godz. 1830 spowiedź młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania. Z tego względu spotkanie Kręgu Biblijnego zostanie odwołane.

4. W czwartek 29 września, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Nasza parafia przeżywać będzie Wizytację Kanoniczną połączoną z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Program tego dnia wygląda następująco: 1430 Spotkanie z ks. Proboszczem i ks. Wikariuszem; 1515 Wizyta u chorych; 1600 Spotkanie z Radą Parafialną i Wspólnotami Parafii; 1700 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.

5. Z piątku na sobotę, zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1800 w piątek i kończymy Mszą św. o godz. 1700 w sobotę. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami z naszej parafii, miasta Koła i okolic.

6. W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 1730 a w niedzielę o 1630.
Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

7. Również w sobotę o godz. 900 pierwsze spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, który powstaje przy naszej parafii a także z racji I Soboty Miesiąca modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i dodatkowa Msza św. o godz. 2000.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Rady Rycerzy Kolumba z Sieradza, którzy przybliżą nam postać ich założyciela bł. ks. Michaela McGivneya oraz zachęcą do utworzenia Rady Rycerzy przy naszej parafii św. Bogumiła w Kole.

9. Trwamy w katechezie parafialnej, przygotowującej do przyjęcia sakramentów. Zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na obowiązkowe spotkania formacyjne.

10. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO).Trwać będądo 7.11.2022r. Na konferencje zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 1900. W czasie trwania rekolekcji „Spacer Miłosierdzia” – możliwość poradnictwa teologicznego, spowiedzi lub rozmowy z kapłanem podczas spaceru wokół kościoła (prowadzi ks. Maciej Grabowski).

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
ś.p. Teresa Nowicka, l. 64 z ul. Kopernika;
ś.p. Irena Musiał, l. 94 z ul. Konarskiego;
ś.p. Adam Kozerski, l. 18 z ul. Narcyzowa (pogrzeb w środę o 1000 na Leśnicy).
Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Dlaczego porzucają wiarę?” – kto najczęściej i w jakich okolicznościach porzuca wiarę;
a także kalendarze ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł; kieszonkowe w cenie 4 zł.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę