25 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Również dziś przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Boga. Z tego też względu dzieci i młodzież z naszych szkół pod przewodnictwem katechetów występują podczas każdej Mszy św. z programem poświęconym ich świętemu patronowi.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”! Dziś wymiana tajemnic Żywych Róż Różańcowych po Mszy św. o 1230.

3. W każdą środę o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce kościoła. Na spotkaniu rozważamy czytania, psalm i ewangelię z następnej Niedzieli.

4. W czwartek 22 września, na godz. 1800 zapraszamy do MDK w Kole na film „Notre-Dame” płonie” w ramach akcji „Chrześcijańskie granie”. Zaraz po filmie w kawiarni MDK możliwość rozmowy z kapłanem na temat obejrzanego filmu oraz wymiany swoich spostrzeżeń. Film zostanie zagrany powtórnie 25 września o godz. 1800.

5. W piątek 23 września, przypada wspomnienie św. o. Pio – czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Msze św. o godz. 1700 i 1800. W szczególny sposób zapraszamy Żywy Różaniec i grupę św. o.Pio.

6. W sobotę 24 września, zapraszamy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Mszy św. o godz. 1400 przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Wętkowski. Również tego samego dnia o godz. 900 pierwsze spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła, który powstaje przy naszej parafii.

7. Rozpoczęła się katecheza parafialna, przygotowująca do przyjęcia sakramentów. Zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na spotkania formacyjne:

 • na godz. 930 – młodzież klas 7 i 8 (obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
 • na godz. 1100 – dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;
 • na godz. 1230 – dzieci klas 6 (również obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
 • na godz. 1700 – młodzież szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania 29 września 2022r. o godz. 1700 i dorośli,
  którzy pragnęliby przystąpić do bierzmowania. Będą dla nich zapisy. Egzamin w poniedziałek i wtorek od 1515 i 1900.

8. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO).Trwać będąod 12.09 do 7.11.2022r. Na konferencje zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 1900. W czasie trwania:

 • „Spacer Miłosierdzia” – możliwość poradnictwa teologicznego, spowiedzi lub rozmowy
  z kapłanem podczas spaceru wokół kościoła (prowadzi ks. Maciej Grabowski);
 • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie Duszy i ciała oraz relacji (prowadzi ks. Mikołaj Konarski);
 • „Noc Świętych” – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i łaski sakramentu bierzmowania;
 • Zawierzenie Maryi (prowadzi ks. Teodor Sawielewicz z kanału TeoBańkologii).

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
ś.p. Krystyna Marianna Pusta, l. 87 z  ul. Skłodowskiej.
Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Media w czasach Antychrysta” – artykuł redaktora naczelnego, ks. Henryka Zielińskiego;
– „U Ojca Pio” – jednego z największych mistyków kościoła;
a także kalendarze ścienne na 2023 r. w cenie: duże 10 zł, małe 8 zł; kieszonkowe w cenie 4 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 18 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę