23 NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwierajmy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Dziś o godz. 1100 poświęcimy plecaki i przybory szkolne dzieciom z klas 0-1 Szkoły Podstawowej, które serdecznie zapraszamy ze swoimi rodzicami. Zadbajmy także o to, by dzieci i młodzież przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami św.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. W środę 8 września przypada święto Narodzenia NMP. W naszej tradycji to święto nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia błogosławimy i święcimy ziarno na zasiew oraz prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 930, 1700 i 1800. Tego dnia obchodzimy także Dzień Świętości Życia.

4. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do przyjęcia sakramentów. Od tej niedzieli zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na spotkania formacyjne:

 • na godz. 930 – młodzież klas 7 i 8 (obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
 • na godz. 1100 – dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami (obecność obowiązkowa);
 • na godz. 1230 – dzieci klas 6 (również obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
 • na godz. 1700 – młodzież szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania 29 września 2022r. i dorośli, którzy pragnęliby przystąpić do bierzmowania. Będą dla nich zapisy.

5. Rozpoczynamy także kolejne spotkania formacyjne grup: Żywego Różańca, św. Ojca Pio, Margaretek. Codziennie o godz. 1615 odmawiają one część różańca i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także na kolejne spotkania:

 • Odnowy w Duchu Świętym (w każdy poniedziałek o godz. 1900);
 • Pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego (każda środa o godz. 1900). Prosimy o zabrane ze sobą Pisma Świętego lub komentarza biblijnego. Każdorazowo będziemy rozważać czytania, psalm i ewangelię z następnej Niedzieli;
 • Liturgicznej Służby Ołtarza (każdy piątek o godz. 1800);
 • Kręgu Rodzin Domowego Kościoła (raz w miesiącu). Zachęcamy kolejne rodziny, aby wstąpiły do nowopowstałego Kręgu.
  Informacje u ks. Macieja – rejonowego moderatora;
 • Tworzymy także Radę Rycerzy Kolumba przy naszej parafii (o tej grupie więcej informacji także u ks. Macieja oraz podczas tzw. Niedzieli Rycerskiej);
 • Rozpoczynamy także Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) od 12.09 do 7.11. Informacje na plakacie a szczegóły w przyszłą niedzielę.

6. Trwamy w nowennie przed Jubileuszem 900-lecia istnienia Diecezji Włocławskiej i rozpoczęciem Nawiedzenia Matki Bożej w znaku kopii Ikony Jasnogórskiej pod hasłem Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”. Nawiedzenie naszej parafii będzie miało miejsce 19-20 lipca 2023r.  

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Diecezjalna Nowenna” ­– o jubileuszu naszej diecezji i rozpoczęciem nawiedzenia;
– „Rowerem do św. Faustyny” – o naszej parafialnej pierwszej pielgrzymce rowerowej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę