22 NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w naszej parafii dziękujemy Bogu za tegoroczne plony, a wszystkim zaangażowanym oraz mieszkańcom ul. Nagórnej i Sienkiewicza za obwodnicą za przygotowanie chleba, kosza z warzywami i wieńca dożynkowego na dzisiejszą uroczystość składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”! 

3. W czwartek, 1 września będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski.

4. Również w czwartek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 800. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczyna się katecheza parafialna, przygotowująca do przyjęcia sakramentów. Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci i młodzież na poszczególne Msze św., a po nich na spotkania formacyjne:

  • na godz. 930 – młodzież klas 7 i 8 (obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
  • na godz. 1100 – dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami (obecność obowiązkowa);
  • na godz. 1230 – dzieci klas 6 (również obecność obowiązkowa wraz z rodzicami);
  • na godz. 1700 – młodzież szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpią do sakramentu bierzmowania 29 września 2022r. i dorośli, którzy pragnęliby przystąpić do bierzmowania. Będą dla nich zapisy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii),
pierwszy piątek (pragniemy przez modlitwę wynagradzać za grzechy nasze i całego świata, spowiedź od 1600 do 1700, odwiedzimy także chorych w domach na zgłoszenia telefoniczne), oraz
pierwsza sobota (modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i dodatkowa Msza św. o godz. 2000).

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 poświęcimy plecaki i przybory szkolne dzieciom z klas 0-1 Szkoły Podstawowej, które serdecznie zapraszamy ze swoimi rodzicami. Również od przyszłej niedzieli Msza św. z godz. 1200 powróci na stałą godzinę, czyli 1230.

7. Dziękujemy Panu Bogu, organizatorom i pielgrzymom za duchowo przeżyty czas pielgrzymek: autokarowej do Wilna i rowerowej do Sanktuarium w Świnicach Warckich.

8. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Spełnione nadzieje św. Moniki ” ­– o trudnościach w wychowaniu dzieci i młodzieży;
– „Patroni na dzisiejsze czasy ” – kogo prosić w codziennych potrzebach.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 28 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę