1. Dziś III Niedziela miesiąca. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości.
Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

4. Dziś także wymiana tajemnic Żywych Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 1200.

5. Jutro 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

6. We wtorek 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia wiecznego.

7. W piątek 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800, 930, 1600 (Msza ślubna), 1700 i 1800.

8. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian i miłych gości na dożynki parafialne, które będą miały miejsce w naszym kościele 28 sierpnia 2022r. o godz. 1200. Bardzo prosimy mieszkańców ulic Nagórna i Sienkiewicza za obwodnicą o przygotowanie chleba, kosza z warzywami i wieńca.

9. Informujemy zainteresowanych o Pielgrzymce autokarowej do Wilna. Wyjazd w poniedziałek 22 sierpnia o godz. 6.00. Powrót w środę 24 sierpnia około godz. 22.00.

10. Organizujemy Pielgrzymkę rowerową 25 sierpnia w dniu urodzin św. Siostry Faustyny do Sanktuarium w Świnicach Warckich. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1100 w Kole. Następnie przejazd na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Piknik i powrót do Koła około godz. 1700. Koszt 20 zł. Zapisy u p. Agnieszki Warmińskiej a także kancelarii lub zakrystii.

11. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

12. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Po co celibat?” ­– jaki jest jego sens i znaczenie w dzisiejszym świecie;
– „Religi i etyka” – wybór między jednym a drugim, czy należy wybrać jedno i drugie?

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę