20 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Msze św. w naszej świątyni tego dnia o godz. 800, 930, 1100, 1200 i 1700. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich żołnierzach pełniących swoją służbę tak w kraju jak i poza granicami aby strzegli pokoju i ładu.

2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia po każdej Mszy św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Składane ofiary przeznaczone będą na utrzymanie Bazyliki Katedralnej we Włocławku.

3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

4. Pragniemy podziękować za gościnne przyjęcie pielgrzymów, którzy przybyli do nas na nocleg z Gdańska, Kaszub i Włocławka. Niech dobry Bóg Wam obficie wynagrodzi a Matka Najświętsza ma Was w swojej opiece.

5. Organizujemy Pielgrzymkę rowerową 25 sierpnia w dniu urodzin św. Siostry Faustyny do Sanktuarium w Świnicach Warckich. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1100 w Kole. Następnie przejazd na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. Piknik i powrót do Koła około godz. 1700.
Koszt 20 zł. Zapisy u p. Agnieszki Warmińskiej a także kancelarii lub zakrystii.

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Alina Helińska, l. 82 z ul. Konarskiego;
ś.p. Andrzej Głowacki, l. 65 z ul. 3 Maja.
Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Cud, który zatrzymał Rosję” ­– o Bitwie Warszawskiej z 1920r.;
– „Światowe Dni Młodzieży” – o przygotowaniach do ŚDM 2023 w Portugalii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

20 NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę