19 NIEDZIELA ZWYKŁA 7 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś I niedziela sierpnia. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 została przeniesiona na godz. 1200. Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4. W sobotę 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie różańcowej przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

5. Pragniemy podziękować za gościnne przyjęcie pielgrzymów, którzy przybyli do nas na nocleg z Gdańska i Kaszub. Niech dobry Bóg Wam obficie wynagrodzi a Matka Najświętsza ma Was w swojej opiece. Jutro przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z Włocławka.

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Alina Helińska, l. 82 z  ul. Konarskiego;
ś.p. Andrzej Głowacki, l. 65 z ul. 3 Maja.
Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 7 sierpnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę