18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej V Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 została przeniesiona na godz. 1200. Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4. Jutro przypada 36 r. śmierci ks. prałata Serafina Opałko – budowniczego kościołów w Ochlach i Matki Bożej Częstochowskiej.

5.  W czwartek 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Módlmy się tego dnia w intencji naszego ks. proboszcza Piotra Pawlaka, proboszczów pracujących w kolskich parafiach i naszej włocławskiej diecezji.  

6. W sobotę 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze św. tego dnia o godz. 800, 930, 1700 i 1800. Różaniec zaraz po Mszy św. o godz. 1800.
Nie będzie Mszy św. o godz. 2000.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy diecezjalną Nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku kopii Ikony Jasnogórskiej.

9. Pragniemy poinformować i zachęcić do przyjęcia pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę a którzy przybędą do nas na nocleg:
– Pielgrzymka Gdańska 5.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Kaszubska 6.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Włocławska 7.08.2021r. o godz. 1800.

10. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

11. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Marianna Lubrańska, l. 68 ostatnio zamieszkała w Poznaniu;
ś.p. Zdzisław Stachura, l. 86 z ul. Matejki;
ś.p. Andrzej Krupiński, l. 65 z ul. Wyspiańskiego. Pogrzeb w środę o godz. 1100 w kaplicy cmentarnej.
Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

13. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę