17 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejny, XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy modlić się za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Ważnym punktem obchodów jest dzisiejsze błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów), aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy,
za które składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

Kapłan będzie stał przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej – Staffa i święcił pojazdy wyjeżdzające na przemian raz z jednej, raz z drugiej ulicy.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji ubiegłej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 została przeniesiona na godz. 1200. Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4.  We wtorek 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Jej Rodziców. Tego dnia będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. Zapraszamy na Msze św. w ich intencji o godz. 1700 i 1800.

5. Pragniemy poinformować i zachęcić do przyjęcia pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę
a którzy przybędą do nas na nocleg:
– Pielgrzymka Gdańska 5.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Kaszubska 6.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Włocławska 7.08.2021r. o godz. 1800.

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów
(św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry
(klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą.
Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września.
Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego).
Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Marianna Lubrańska, l. 68 ostatnio zamieszkała w Poznaniu;
ś.p. Zdzisław Stachura, l. 86 z ul. Matejki;
ś.p. Andrzej Krupiński, l. 65 z ul. Wyspiańskiego. Pogrzeb w środę o godz. 1100 w kaplicy cmentarnej.
Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Starość jako powołanie” ­– Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek na temat starzenia się;
– „Wiara rodzi się w relacjach” – o świadectwie życia i wiary rodziców.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

17 NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę