16 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary z racji dzisiejszej III Niedzieli Miesiąca. Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!

3. Przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 została przeniesiona na godz. 1200. Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4.  W piątek 22 lipca, przypada święto św. Marii Magdaleny, która była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

5. W sobotę 23 lipca, w liturgii przypada święto św. Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

6. W przyszłą niedzielę 24 lipca rozpoczniemy kolejny, XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy modlić się za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów),
aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy, za które składamy staropolskie „Bóg zapłać”.
Kapłan będzie stał przy skrzyżowaniu ulic Konopnickiej – Staffa i święcił pojazdy wyjeżdzające na przemian raz z jednej, raz z drugiej ulicy.

7. Pragniemy poinformować i zachęcić do przyjęcia pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę
a którzy przybędą do nas na nocleg:
– Pielgrzymka Gdańska 5.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Kaszubska 6.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Włocławska 7.08.2021r. o godz. 1800.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Jak dobrze przeżyć Msze św.” ­– obszerny wywiad z o. Jackiem Salijem OP;
– „Polskie La Salette” – o klasztorze Księży Misjonarzy Saletynów w Dębowcu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

16 NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę