15 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.
Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę,
aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za składane ofiary.
Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia.
Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!   

3. Przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 została przeniesiona na godz. 1200. Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4.  Jutro w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna i słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora) stały się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jutro także przypada święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach dokonywanych w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

5. W środę 13 lipca kolejny Dzień Fatimski i dodatkowa Msza św. o godz. 1900 a po niej różaniec i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy całą asystę oraz czcicieli Matki Bożej!

6. W sobotę 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, z którą związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
W czasie Mszy św. o godz. 1700 i 1800 będzie możliwość uroczystego nałożenia znaku szkaplerza. Zapraszamy serdeczniej na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

7. Zapraszamy młodzież na organizowany w sobotę, 16 lipca na terenie Sanktuarium w Licheniu Festiwal Radości „Maryja i młodzi”. W programie oprócz Eucharystii pojawią się różnorodne atrakcje, warsztaty i stoiska a także koncerty zespołów: Exodus15, Talitha Kum, Siewcy Lednicy i TAU.
Szczegóły u ks. Macieja i na Facebooku oraz stronie naszej parafii.

8. Pragniemy poinformować i zachęcić do przyjęcia pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę a którzy przybędą do nas na nocleg:
– Pielgrzymka Gdańska 5.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Kaszubska 6.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Włocławska 7.08.2021r. o godz. 1800.

9. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

10. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:
ś.p. Barbara Sołtysińska, l. 69 z ul. Plac Narutowicza. Pogrzeb we wtorek o godz. 1300 w kaplicy cmentarnej.
Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Czy ubiór ma znaczenie?” ­– Co strój mówi o człowieku;
– „Perła za murami” – o Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę