14 NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa.
On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej I niedzieli miesiąca.
Przypominamy jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym i spłatą zadłużenia.
Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!   

3. Od dzisiejszej niedzieli przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 zostanie przeniesiona na godz. 1200.
Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W naszych modlitwach będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.

5. Zapraszamy młodzież na organizowany w sobotę, 16 lipca na terenie Sanktuarium w Licheniu Festiwal Radości „Maryja i młodzi”.
Szczegóły na Facebooku i stronie naszej parafii.

6. Pragniemy poinformować i zachęcić do przyjęcia pielgrzymów, zmierzających na Jasną Górę a którzy przybędą do nas na nocleg:
– Pielgrzymka Gdańska 5.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Kaszubska 6.08.2021r. o godz. 1800
– Pielgrzymka Włocławska 7.08.2021r. o godz. 1800

7. Organizujemy Pielgrzymkę do Wilna (autokarowa, 3 dni) 22-24 sierpnia, przez Niepokalanów (św. Maksymilian Kolbe), Warszawę (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki), Różany Stok, Wigry (klasztor i kompleks pokamedulski) i Studzienniczą. Koszt 680 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Śladami Stwórcy” ­– Jak można odnaleźć obecność Boga w przyrodzie;
– „Moc świadectw” – o Światowym Spotkaniu Rodzin w Rzymie i wzajemnym wspieraniu się oraz dzieleniu się doświadczeniami rodzinnymi.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

14 NIEDZIELA ZWYKŁA 3 lipca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę