13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
To również dzień imienin ks. proboszcza Piotra Pawlaka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700 sprawowanej w intencji dostojnego solenizanta.

2. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej parafii przypominając jednocześnie o składce budowlanej 20zł od rodziny na miesiąc na dalsze prace związane z domem parafialnym. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”!   

3. Od przyszłej niedzieli przez czas wakacji do końca sierpnia Msza św. z godz. 1230 zostanie przeniesiona na godz. 1200.
Pamiętajmy o tej zmianie planując udział we Mszy św.

4.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W naszych modlitwach w piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 1600 do 1700. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
ś.p. Michał Makowski, l.74 z ul. Tulipanowej. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy
Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

6. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września.
Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Konsekracja kościoła św. Bogumiła w Kole” ­– o naszej parafialnej uroczystości;
– „Nasze drogie wakacje” – jak i gdzie planować wakacyjny wypoczynek.  

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę