12 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Przeżywamy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Dziś o po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1630 w pozostałe dni po nabożeństwie czerwcowym o godz. 1730.
Dziś także wymiana tajemnic Żywego Różańca. Ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej III niedzieli miesiąca przeznaczone są na budowę Domu Parafialnego i spłatę zadłużenia. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 1230 będzie miała miejsce uroczystość włączenia do stanu dziewic konsekrowanych naszej parafianki Katarzyny Bartosik.
Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp senior Wiesław Mering. Serdecznie zapraszamy!

3. Serdecznie dziękujemy za udział w misjach i konsekracji kościoła. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, miasta Koła i okolicy którym patronuje św. Bogumił. Dziękujemy wszystkim naszym dobroczyńcom, ofiarodawcom i budowniczym naszego kościoła. Księża biskupi na czele z ks. bp Krzysztofem Wętkowskim proszą w dalszym ciągu o zaangażowanie się w budowę Domu Parafialnego. Dlatego wszystkie ofiary przeznaczamy na ten cel i prosimy o składkę budowlaną 20zł na miesiąc od każdej rodziny.

4. Jutro, 20 czerwca o godz. 1900 zapraszamy na Wieczór Rekolekcyjny – „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną”. Katechezę wygłosi ks. Artur Machała.

5. Również jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem  i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. Szczególnie otoczmy modlitwą uchodźców wojennych z Ukrainy.

6. W czwartek 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1700 i 1800 w intencji ojców. Żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę nieba. To również zakończenie Oktawy uroczystości Bożego Ciała.

7. W piątek 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 800, 1700 i 1800.

8. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Msze św.
o godz. 800 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na rozpoczynający się czas wakacji. Dzieci i młodzież zobowiązani są do odbycia spowiedzi i przyjęcia komunii św. dziękczynnej z racji zakończenia roku szkolno-katechetycznego.

9. W sobotę 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została ona przeniesiona na dzień 25 czerwca.

10. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
ś.p. Roman Curyło, l.71 z ul. Norwida. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

12. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Dzieci w cyberświecie” ­– o zagrożeniach związanych z cyberprzestrzenią;
– „Być dobrym jak chleb” – o św. bracie Albercie Chmielowskim.  

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

12 NIEDZIELA ZWYKŁA 19 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę