NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Przeżywamy dziś uroczystość Komunii Świętej Rocznicowej. Kończymy także okres wielkanocnej Komunii Świętej i czas Misji Świętych, które prowadził ks. Stanisław Gawlicki – Filipin z Gostynia Wlkp. Serdeczne Bóg zapłać za trud głoszenia Słowa Bożego – Misji Świętych.

2. Dziś zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekorację ołtarza na Boże Ciało przy Poczcie Głównej.

3. Jutro 13 czerwca – Dzień Fatimski i dodatkowa Msza św. o godz. 1900 a po niej różaniec i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy całą asystę oraz czcicieli Matki Bożej! To nabożeństwo ofiarujemy jako dziękczynienie za przebyte Misje Parafialnie i dar konsekracji naszego kościoła.

4. Jutro sprzed kościoła o godz. 600 wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego. Powrót do Koła w środę około godz. 2200.

5. W czwartek 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze św. w naszym kościele tego dnia o 800, 900, 1000, 1100 i 1700. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Procesje Eucharystyczne w oktawie Uroczystości Bożego Ciała będą odbywały się po mszy św. o godz. 1700,
na które zapraszamy całą Asystę do niesienia chorągwi, feretronów, figurki Matki Bożej a dziewczynki do sypania kwiatów.

Prosimy naszych parafian o przygotowanie ołtarza:
tradycyjnie mieszkańców z ul. Żeromskiego, Łąkowej i Placu Narutowicza. W tym roku Główna Procesja Bożego Ciała wyruszy z Par. MB Częstochowskiej po Mszy św. o godz. 1030 i będzie szła w kierunku kolskiej Fary.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1230 będzie miała miejsce uroczystość włączenia do stanu dziewic konsekrowanych naszej parafianki Katarzyny Bartosik. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp senior Wiesław Mering. Serdecznie zapraszamy!

7. Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon” zaprasza nas na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży.
Rozpoczynamy Mszą św. 17 czerwca godz. 1800 i kończymy Mszą św. 18 czerwca godz. 1700.

8. 20 czerwca o godz. 1900 zapraszamy na Wieczór Rekolekcyjny – „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną”. Katechezę wygłosi ks. Artur Machała.

9. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Chrystus w Najświętszym Sakramencie” ­– o codziennym przyjmowaniu komunii świętej;
– „Miecz Archanioła” – siedem sanktuariów świata poświęconych św. Michałowi Archaniołowi.  

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę