1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej I Niedzieli Miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny oraz za ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – „Bóg zapłać”.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także czas Misji Świętych które poprowadzi ks. Stanisław Gawlicki – Filipin z Gostynia Wlkp.
Misje zakończymy 12 czerwca w uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to także ostatni dzień spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Plan Misji Świętych jest następujący:

  • 5.06 (niedziela) – uroczyste rozpoczęcie Misji Świętych podczas każdej Mszy św.
  • 6.06 (poniedziałek) – Dzień Pokutny
  • 7.06 (wtorek) – Dzień Krzyża
  • 8.06 (środa) – Dzień Maryjny z Nowenną do MB (Dzień Spowiedzi)
  • 9.06 (czwartek) – Dzień Odnowienia Przysięgi Małżeńskiej
  • 10.06 (piątek) – Odpust Parafialny i Dzień Poświęcenia Kościoła przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego – ordynariusza diecezji włocławskiej
  • 11.06 (sobota) – Dzień Chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i odwiedziny chorych w domach
  • 12.06 (niedziela) – Zawierzenie Parafii Matce Bożej i udzielenie Odpustu Zupełnego

3. Trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730,
a w niedzielę, uroczystości i święta o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

4. Jutro 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom.

5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc i opiekę.

6. Organizujemy Pielgrzymkę do Zakopanego (13, 14, 15 czerwca) przez Częstochowę, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Bachledówkę i Krzeptówki. Koszt 500 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: ś.p. Wanda Lechowicz, l. 72 z ul. Narcyzowej. Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Bierzmowanie niczego nie kończy” ­– wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim;
– „Pierwszy rok” – o roku posługi biskupiej ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego w diec. włocławskiej.  

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę