WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Nabożeństwie Majowym.

2. Trwamy w miesiącu poświęconym szczególnej czci Matki Bożej a niebawem rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa majowe i czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę,  1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1700 i 1800, w czasie których będziemy modlić się za wszystkie dzieci i młodzież, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 1600 do 1700. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Również w sobotę, 4 czerwca zapraszamy do naszego kościoła na nocne czuwanie od godz. 2100 przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon”. Konferencję wygłosi ks. Marcin Olejniczak – wikariusz z Kolskiej Fary. Szczegóły na plakacie.

6. W dniach od 5 do 12 czerwca nasza parafia będzie przeżywać czas Misji Świętych a 10 czerwca o godz. 1700 nastąpi uroczyste poświęcenie kościoła przez ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Już teraz zapraszamy do licznego udziału w Misjach Świętych i Poświęceniu kościoła.

7. Organizujemy Pielgrzymkę do Zakopanego (13, 14, 15 czerwca) przez Częstochowę, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Bachledówkę i Krzeptówki. Koszt 500 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września.
Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: ś.p. Marianna Czupryńska, l. 77 z ul. Skłodowskiej.
Zmarłą i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Czas z Błogosławionym” ­– o nowo ustanowionych sanktuariach bł. Stefana Wyszyńskiego;
– „Dezinformacja i algorytm” – jak rozpoznać nieprawdziwe treści w mediach .  

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę