VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocna. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Trwamy w miesiącu poświęconym szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Zapraszamy na Msze św. o 1700 i 1800.

4. W czwartek 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700.
Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek 27 maja, po Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a 4 czerwca 2022r. zapraszamy do naszego kościoła na nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon”. Konferencję wygłosi ks. Marcin Olejniczak – wikariusz z Kolskiej Fary. Szczegóły na plakacie.

6. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Organizujemy wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, 4 czerwca 2022r. Szczegóły wyjazdu i zapisy u katechetów: ks.Macieja Grabowskiego i p.Roberta Cesarza. Koszt 60 zł.

8. Organizujemy Pielgrzymkę do Zakopanego (13, 14, 15 czerwca) przez Częstochowę, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Bachledówkę i Krzeptówki. Koszt 500 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Mama w akcji” ­– o dojrzewającym z czasem macierzyństwie;
– „Słudzy miłości i prawdy” – skąd pochodzą nowowyświęceni diakoni diec. włocławskiej.  

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 22 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę