V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocna a zarazem trzecia niedziela miesiąca. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na nasz budujący się kościół i dom parafialny „Bóg zapłać!”.

2. Trwamy w miesiącu poświęconym szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, 16 maja przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. Także jutro o godz. 1900 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza nas na wieczór rekolekcyjny „Powrót do źródła”. Katechezę będzie głosił ks.Robert Dynakowski. Serdecznie zapraszamy.

5. Organizujemy wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, 4 czerwca 2022r. Szczegóły wyjazdu i zapisy u katechetów: ks.Macieja Grabowskiego i p.Roberta Cesarza. Koszt 60 zł.

6. Również 4 czerwca 2022r. zapraszamy do naszego kościoła na nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon”. Szczegóły na plakacie.

7. Organizujemy Pielgrzymkę do Zakopanego (13, 14, 15 czerwca) przez Częstochowę, Kraków, Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Bachledówkę i Krzeptówki. Koszt 500 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. Organizujemy także Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (samolotowa, 8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Kościół – przestrzeń dla dzieci” ­– jak wprowadzać dzieci w przeżywanie liturgii;
– „W szkole i parafii” – jak powinny wyglądać przygotowania do przyjęcia sakramentów.  

10. Wszystkim solenizantom (ks. Maciejowi z racji wczorajszego święta św. Macieja Apostoła), jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę