IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (DOBREGO PASTERZA) 8 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocna, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Nasza Parafia przeżywa dziś Pierwszą Komunię Świętą na Mszach św. o godz. 1045 i 1215. Zarezerwujmy te Msze św. dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Otoczmy również modlitwą te dzieci, ich rodziców i bliskich, by to wydarzenie przyniosło błogosławione owoce.
Dziękujemy za dar ołtarza i życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

4. Jutro 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

5. W piątek 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. O godz. 1900 Msza św. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa a po różańcu wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Marek Wiśniewski, proboszcz parafii Wierzchy. Zapraszamy asystę i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

6. Organizujemy wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, 4 czerwca 2022r. Szczegóły wyjazdu i zapisy u katechetów: ks. Macieja Grabowskiego i p.Roberta Cesarza.

7. Również 4.06.2022r. zapraszamy do naszego kościoła na nocne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon”. Szczegóły na plakacie.

8. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Ksiądz w oczach wiernych” ­– o powołaniu do służby Bogu i ludziom;
– „Dialog międzyreligijny” – co pomaga a co przeszkadza w jego prowadzeniu.  

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (DOBREGO PASTERZA) 8 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę