III NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA BIBLIJNA) 1 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy w całej Polsce obchodzona jako Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił św. Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
Ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej I niedzieli miesiąca przeznaczone są na dalsze prace związane ze świątynią i domem parafialnym. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny.
Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

4. We wtorek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 800, 930, 1100, 1200 i 1700. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 1600 do 1700. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W najbliższą niedzielę 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tego dnia odbędzie się Pierwsza Komunia Święta na Mszach św. o godz. 1045 i 1215.
Zarezerwujmy te Msze św. dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, rodziców chrzestnych i ich rodzin w sobotę o 930..  

7. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: ś.p. Alfred Bińkowski, l. 82 z Rysiny Kolonia.
Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Tydzień Biblijny” ­– czyli jak rozpoznać Boga na kartach Pisma Świętego;
– „Dlaczego czcimy Maryję” – o pobożności Maryjnej.  

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA BIBLIJNA) 1 maja 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę