NIEDZIELA PALMOWA (MĘKI PAŃSKIEJ) 10 kwietnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 1100. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji ubiegłej I Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. Dziś przypada 12 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli. Uroczyste złożenie kwiatów przy „Pomniku Katastrofy Smoleńskiej” po Mszy św. o godz. 930. Dziś także ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

4. Chorych, którzy nie mogli dotrzeć do kościoła w czasie rekolekcji, oraz do tych, do których jeździmy w I piątek miesiąca odwiedzimy w Wielką Środę 13 kwietnia od godz. 900. Prosimy zgłaszać takie osoby w kancelarii lub zakrystii.

6. W Wielką Środę prosimy Panie i Panów do pomocy w posprzątaniu kościoła i przygotowaniu Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego w godz. 900–1200 i 1830–2030. Również tego dnia od 1830 zbiórka Szafarzy, Lektorów, ministrantów oraz chętnych w zaangażowanie w Triduum Paschalne.  

7. Triduum Paschalne to czas, który przypomina i uobecnia najważniejsze wydarzenia zbawcze:

 • Wielki Czwartek – o godz. 1900 liturgia, w której wspominamy ustanowienie sakramentów Eucharystii
  i Kapłaństwa. Po liturgii przeniesienie Chrystusa w Najśw. Sakramencie do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200. O godzinie 2100 rozpoczniemy Apel, a po nim czuwanie modlitewne przygotowane przez nasz Zespół Muzyczny i grupę Odnowa w Duchu Świętym „Góra Syjon”.
 • Wielki Piąteko godz. 1900 liturgia, której treścią jest zbawcza Męka i śmierć Chrystusa na Krzyżu,
  przez które dokonało się zbawienie (adoracja Krzyża i przeniesienie Najśw. Sakramentu z ciemnicy
  do Grobu Pańskiego) – adoracja do godz. 2200. O godzinie 2100 rozpoczniemy Apel, a po nim nabożeństwo Gorzkich Żali (3 części). Od Wielkiego Piątku rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed liturgią o godz. 1900.
 • Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie. Przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocnyświęcenie co pełną godzinę od godz. 900 do 1600. Ofiary składane z racji poświęcenia przeznaczone będą na budowę naszego kościoła. Wraz ze święconką przynosimy dary żywnościowe dla biednych rodzin z naszej parafii, naszego miasta oraz uchodźców wojennych z Ukrainy.
  Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1900. O godzinie 2100 rozpoczniemy Apel, a po nim modlitwę różańcową poprowadzi grupa św. Ojca Pio. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 2200.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: godz. 600 – Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. za parafian, kolejne Msze św. o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1700. W Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny Mszy św. Za dwa tygodnie Niedziela Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia).
  Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 1500 w naszym kościele. Na te uroczystości już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Eugeniusz Papierz l. 76 z ul. Baczyńskiego.
Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Stowarzyszenie Kolska Trójka zaprasza na koncert piosenek Czesława Niemena. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra na żywo pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego. Koncerty odbędą się 23 i 24 kwietnia o 1730 i 2000. Wejściówki do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Kole. Szczegóły na plakacie.

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Wielki Tydzień i Triduum Paschalne” ­– jak świętować najważniejsze święto;
– „Małopolska Ziemia Święta” – o Kalwarii Zebrzydowskiej zwanej polską Jerozolimą.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA (MĘKI PAŃSKIEJ) 10 kwietnia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę