1. Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy część pasyjną tego okresu liturgicznego. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją we wszystkich kościołach zasłaniane są krzyże.
Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych i za skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej I Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny.
Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. Ks. bp Krzysztof Wętkowski z dniem 1 kwietnia 2022r. odwołuje wszystkie dotychczasowe ograniczenia wprowadzone przez Biskupa Włocławskiego W.A.Meringa w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii w skutek czego powraca posługa Szafarzy Nadzwyczajnych Eucharystii w naszym kościele. Natomiast we wtorek ze względu na spowiedź w parafii Osiek Wielki, Msza św. wieczorna będzie tylko o godz. 1700.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafialnej wspólnoty.

5. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. W tym dniu wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci.
Zachęcamy do przygotowania własnych palemek. Dla autorów najładniejszych palm przewidujemy nagrody. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

7. Chorych, którzy nie mogli dotrzeć do kościoła w czasie rekolekcji, oraz do tych, do których jeździmy w I piątek miesiąca odwiedzimy w Wielką Środę 13 kwietnia od godz. 900. Prosimy zgłaszać takie osoby w kancelarii lub zakrystii.

8. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Tadeusz Paszkiewicz l. 86 z ul. Żeromskiego. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Zawierzone Maryi” ­– o zawierzeniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi;
– „Misteria Męki Pańskiej” –  w różnych zakątkach Polski.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę