IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości są rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie (będzie to dzień spowiedzi).

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji ubiegłej III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny a także za ofiary złożone do puszek jako pomoc mieszkańcom Ukrainy pośród których pracuje znany nam  ks. Jarosław Gąsiorek. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W Pierwszy Piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 1600 do 1700.

4. W Pierwszą Sobotę, tak jak prosiła Matka Boża, będziemy wynagradzać zniewagi wyrządzone Jej Niepokalanemu Sercu. Modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie Mszy św.  będziemy rozważać pierwszą z pięciu rodzajów zniewag: „Obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu”. W sobotę przypada także 17 rocznica śmieci św. Jana Pawła II. Prośmy przez Jego wstawiennictwo o pokój dla całego świata, Europy, Ukrainy, naszej Ojczyzny, naszych rodzin i naszych serc.

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli)
oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Dzień w Hrebennem” ­– o morzu dobra na granicy polsko-ukraińskiej;
– „Hołd dla Maryi” – o wizerunku MB Częstochowskiej z klasztoru ojców Bernardynów z Koła.

8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć „Baranki Wielkanocne” jako pomoc Caritas dla najuboższych w cenie10zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę