III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już III Niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny a także za ofiary złożone do puszek w zeszłą niedzielę na cele misyjne. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W związku ze złagodzeniem obostrzeń do kropielnic w naszym kościele powróciła już woda święcona.
Zgodnie z własnym przekonaniem i poczuciem sacrum powróćmy do przyjmowania komunii św. do ust. Nie obowiązują nas limity co do ilości osób w kościele, zatem nie dyspensujmy się od uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach pasyjnych a także w rekolekcjach pod pretekstem trwania pandemii.
Pamiętajmy jedynie o dezynfekcji rąk i maseczkach w miejscach publicznych – także w naszym Kościele.

4. W piątek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte,
oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 1700 i 1800.

6. Odpowiadając na apel abp Stanisława Gądeckiego, również 25 marca o godz. 1700 w jedności z Następcą Świętego Piotra – Papieżem Franciszkiem, biskupami, kapłanami, osobami życia konsekrowanego i wszystkimi wiernymi wzniesiemy modlitwę do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy również modlić się w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

7. Zapraszamy dziś na „Wielkopostne Medytacje Muzyczne” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole o godz. 1100 i 1230
połączone ze zbiórką datków na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli)
oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 27 marca (IV Niedziela Wielkiego Postu) a zakończymy 30 marca (dzień spowiedzi rekolekcyjnej).

9. Kino „Nad Wartą” zaprasza nas dziś 20 marca, na bardzo wartościowy film „Cud Guadalupe” o godz. 1800. Szczegóły na plakacie  przy wyjściu z kościoła.

10. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Wszystko zaczyna się w sercu” ­– czyli co może zapewnić nam pokój;
– „Jak w kraju Jezusa” – o wambierzyckiej kalwarii na wzór tej z Jerozolimy.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę