II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Również dziś przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji ubiegłej I Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny a także za dzisiejsze ofiary złożone do puszek na cele misyjne. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W związku ze złagodzeniem obostrzeń do kropielnic w naszym kościele powróciła już woda święcona. Zgodnie z własnym przekonaniem i poczuciem sacrum powróćmy do przyjmowania komunii św. do ust. Nie obowiązują nas limity co do ilości osób w kościele, zatem nie dyspensujmy się od uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach pasyjnych a także w rekolekcjach pod pretekstem trwania pandemii. Pamiętajmy jedynie o dezynfekcji rąk i maseczkach w miejscach publicznych – także w naszym Kościele.

4. W sobotę 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte tego dnia o godz. 800, 930, 1100, 1200, 1700 i 1800.
Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

5. W przyszłą niedzielę, 20 marca, zapraszamy na „Wielkopostne Medytacje Muzyczne” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole o godz. 1100 i 1230 połączone ze zbiórką datków na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli)
oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630.
W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 27 marca (IV Niedziela Wielkiego Postu) a zakończymy 30 marca (dzień spowiedzi rekolekcyjnej).

7. Kino „Nad Wartą” zaprasza nas na bardzo wartościowy film „Cud Guadalupe” 19 i 20 marca, godz. 1800. Szczegóły na plakacie  przy wyjściu z kościoła.

8. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł ś.p. Krzysztof Józefowicz l. 65 z ul. Norwida.
Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Wojenne rekolekcje” ­– Wielki Post w cieniu wojny;
– „Z sercem i głową” – o niesieniu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę