I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.
Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.
Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej I Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny a także za ofiary złożone do puszek
w ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone cele misyjne.
Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne.
Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli)
oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630.

W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje rozpoczniemy 27 marca (IV Niedziela W.Postu).

6. Kino „Nad Wartą” zaprasza nas na film „Cud Guadalupe” 19 i 20 marca, godz. 1800. Szczegóły na plakacie  przy wyjściu z kościoła.

7. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. Ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele.
Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Post w cieniu wojny” ­– co nas może czekać;
– „Wielkpostnym śladem” – o wielkopostnych nabożeństwach;
Dochód ze sprzedaży tego numeru przeznaczony będzie w całości na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę