8 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji ubiegłej – III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny.
Dziś i w Środę Popielcową przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy zgodnie z apelem abp Stanisława Gądeckiego.
Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. We wtorek 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1730.

4. W środę 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem.
Msze Święte tego dnia o godz. 800, 930, 1100, 1700 (dzieci klas 0 do 5 SP) i 1800 (młodzież klas 6 do 8 SP).

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy w nich udziału. Z woli Papieża Franciszka będzie to dzień postu i modlitwy o pokój.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 1630 (dzieci i młodzież) i 1730 (dorośli) oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1630. W czasie Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Natomiast w Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 1700 rozpoczniemy cykl Nauk Przedmałżeńskich.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 1600 do 1700. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

9. Ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele.
Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Marianna Kos l. 88 z ul. Łąkowej;
ś.p. Józef-Ryszard Sierakowski l. 70 z ul. Kołłątaja (pogrzeb w poniedziałek o godz. 1400;
ś.p. Elżbieta-Wioletta Kubicka l. 47 z UK (pogrzeb we wtorek o godz. 1300).  
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek …

11. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Święty i grzeszny” – nauczanie Benedykta XVI pozwalające zrozumieć istotę Kościoła i czasu Wielkiego Postu;  
– „Ciało i duch” – czyli jak dbać o świątynię Ducha Świętego którą jest nasze ciało.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

8 NIEDZIELA ZWYKŁA 27 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę