7 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w III Niedzielę miesiąca modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co się Bogu podoba. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej – III Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny.
Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza nas w poniedziałek, 21 lutego o godz. 1900 na kolejny „Wieczór rekolekcyjny – Jak żyć w Duchu Świętym?”.
Katechezę będzie głosił ks. Krzysztof Antczak – diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!

3. We wtorek, 22 lutego obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

4. W piątek, 25 lutego Mszą św. o godz. 1800 rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży. Zakończenie Mszą św. 26 lutego (w sobotę) o godz. 1700. Zapraszamy młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwo, aby wspólnie prosić Ducha Świętego o towarzyszenie w ich życiu, zwłaszcza w chwilach podejmowania różnych decyzji.

5. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, 27 lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

7. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

8. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Anielskie śpiewanie” – kiedy śpiew staje się modlitwą;  
– „Nie daj się oszukać!” – jak rozpoznać oszustów wyłudzających nasze dane.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022
a także książkowy Kalendarz Rolników.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

7 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę