6 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji ubiegłej – I Niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. Jutro, w poniedziałek 14 lutego przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

3. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza nas 21 lutego (poniedziałek) o godz. 1900 na kolejny „Wieczór rekolekcyjny – Jak żyć w Duchu Świętym?”. Katechezę będzie głosił ks. Krzysztof Antczak – diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy!

5. 25 lutego (w piątek) Mszą św. o godz. 1800 rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży. Zakończenie Mszą św. 26 lutego (w sobotę) o godz. 1700. Zapraszamy młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwo, aby wspólnie prosić Ducha Świętego o towarzyszenie w ich życiu, zwłaszcza w chwilach podejmowania różnych decyzji.

6. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza młodzież męską ze szkół ponadpodstawowych na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 18 lutego (przyjazd w godzinach 15.00-16.00) do 20 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00). Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiworów. Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają księża lub katecheci.

7. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

8. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Dominikanie i młodzież” – o spotkaniach wspólnot młodzieżowych;  
– „Nie kocha się na próbę” – o związkach niesakramentalnych.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

6 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 lutego 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę