1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

2. W sobotę 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. Dzień ten obchodzony jest także jako Światowy Dzień Chorego. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 1000.

3. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uporządkowanie kościoła z dekoracji Bożonarodzeniowej (szczególne podziękowania dla p.Stanisława i p.Andrzeja; p.Kasi; p.Mirka; p.Kazimierza; p.Dominiki; p.Sławka).

4. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

5. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza młodzież męską ze szkół ponadpodstawowych na rekolekcje, które odbędą się w dniach od 18 lutego (przyjazd w godzinach 15.00-16.00) do 20 lutego (wyjazd ok. godz. 16.00). Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą śpiworów.
Chętnych do udziału w rekolekcjach zgłaszają księża lub katecheci do 11 lutego.

6. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Braterstwo Franciszka” – o braterstwie i przyjaźni społecznej;  
– „Światowy Dzień Chorego” – artykuły osobach chorych i opiekujących się nimi.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę