4 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Jego Izraela”.
Msze św. z błogosławieństwem świec (gromnic) o godz. 800; 930; 1100; 1700 (z udziałem dzieci klas III SP) i 1800.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego.
Ofiary przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji dzisiejszej V niedzieli miesiąca na budujące się kościoły diecezji włocławskiej. Za wszelkie modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1600 do 1700. W sobotę modlitwa różańcowa o godz. 1900 poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i o 2000 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Nazare, Bathala, Alcobaca, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego). Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

8. W piątek od godz. 900 będziemy porządkować kościół z dekoracji Bożonarodzeniowej. Zapraszam osoby chętne do pomocy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dostarczone choinki oraz zaangażowanym w sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz Żłóbka Bożonarodzeniowego (szczególne podziękowania dla p. Stanisława i p.Henryka; p.Dominiki, p.Sławka, p.Agnieszki i p.Kazimierza; Michała, Wojtka, Igi i Mateusza).

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Radykalnie za Chrystusem” – czyli kim są osoby życia konsekrowanego;  
– „Narodowy poprawiacz humoru” – wywiad z p. Andrzejem Rosiewiczem.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień
a p. Sławkowi – naszemu organiście z racji Jego dzisiejszych urodzin życzymy, aby pięciolinia życia obfitowała w jak najmniejszą ilość „krzyżyków i bemoli” a każdy dzień trwał w tonacji durowej a nie molowej. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże!

4 NIEDZIELA ZWYKŁA 30 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę