3 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. Zakończyliśmy Msze św. „Kolędowe”. Dziękujemy za Waszą obecność, wspólną modlitwę, przyjęcie Bożego błogosławieństwa indywidualnie i całymi rodzinami. Dziękujemy także za ofiary „kolędowe”. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Kto nie był na Mszy św. a chciałby zaprosić na kolędę, może uczynić to w najbliższym czasie uzgadniając termin osobiście w kancelarii lub zakrystii.

4. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Porto, Lizbona (Sanktuarium św. Antoniego), Bathala, Nazare. Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

5. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszeszli:
ś.p. Henryk Kaźmierowski l. 84 z ul. Konarskiego oraz ś.p. Jan Rzymowski l. 75 z ul. Konwaliowej.
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

7. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły.
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

3 NIEDZIELA ZWYKŁA 23 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę