2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela zwykła w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. Także jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza nas na kolejny „Wieczór rekolekcyjny” NAJWIĘKSZY Z CUDÓW – EUCHARYSTIA.
Katechezę będzie głosił ks. Rafał Krauze. Zapraszamy!

4. W czwartek, 20 stycznia zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach ciągłych adoracji w naszej diecezji. Adoracje rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1000 a zakończymy o godz. 1700. Kościół jest ogrzewany dlatego zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza grupy działające przy naszej parafii.

5. W piątek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane babcie i kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Zapraszamy do udziału w Mszy św. w ich intencji.

6. Zakończyliśmy Msze św. „Kolędowe”. Dziękujemy za Waszą obecność, wspólną modlitwę, przyjęcie Bożego błogosławieństwa indywidualnie i całymi rodzinami. Dziękujemy także za ofiary „kolędowe” i te złożone na tacę z racji dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca na nasz budujący się kościół i dom parafialny. Za modlitwy i ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”. Kto nie był na Mszy św. a chciałby zaprosić na kolędę, może uczynić to w najbliższym czasie uzgadniając termin osobiście w kancelarii lub zakrystii.

7. Organizujemy Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy (8 dni) 9 – 16 września. Oprócz Fatimy chcemy dotrzeć do Santiago de Compostela (Grób św. Jakuba), Porto, Lisbona (Sanktuarium św. Antoniego), Batalla, Nazare. Koszt 4.200 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

8. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszeszli:
ś.p. Henryk Kaźmierowski l. 84 z ul. Konarskiego. Pogrzeb we wtorek, 18 stycznia o godz. 1245;
ś.p. Jan Rzymowski l. 75 z ul. Konwaliowej. Pogrzeb we wtorek, 18 stycznia o godz. 1430. Obydwa pogrzeby w naszym kościele.
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

10. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Małżeństwo” – wiele artykułów o sakramencie małżeństwa
– „Kazachstan w ogniu” – o przyczynach protestu
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę