NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego – Święta Matki Bożej Gromnicznej.

4. Plan Mszy św. Kolędowych na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.

5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza nas 17 stycznia na kolejny „Wieczór rekolekcyjny” NAJWIĘKSZY Z CUDÓW – EUCHARYSTIA.
Katechezę będzie głosił ks. Rafał Krauze. Zapraszamy!

6. Organizujemy na 13 września Pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

7. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: ś.p. Romuald Grabowski l. 62 z ul. Różanej. Pogrzeb odbędzie sią w środę, 12 stycznia o godz. 1100. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłego i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

9. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Chrzest i co dalej?” – wiele artykułów odnoście sakramentu Chrztu św.
– „Franciszek do małżonków” – przesłanie Papieża Franciszka  
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022
a także książkowy Kalendarz Rolników.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 9 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę