ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie. Po Każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój Ojca Świętego Pawła VI.

3. Dziś Msze św. według porządku niedzielnego: 800, 930, 1100, 1230, 1700. To również pierwsza sobota miesiąca i okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważania.

4. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

5. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Kościół w 2022 r.” – Co czeka nas w Nowym Roku?  
– „Imiona naszych dzieci” – Czym kierujemy się wyborem imion dla dzieci?
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Halina Czubaszewska l. 85 z ul. Poniatowskiego (DPS);
ś.p. Halina l. 75 i Wojciech l. 74 Środowscy z ul. Konwaliowej;
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2022r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry