1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane o godz. 800, 930, 1030, 1130, 1230 i 1700.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek będziemy przepraszać Serce Jezusa za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 1600 do 1700. W najbliższą niedzielę 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

4. Plan Mszy św. Kolędowych na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.

5. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

6. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Kościół w 2022 r.” – Co czeka nas w Nowym Roku?  
– „Imiona naszych dzieci” – Czym kierujemy się wyborem imion dla dzieci?
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Halina Czubaszewska l. 85 z ul. Poniatowskiego (DPS);
ś.p. Halina l. 75 i Wojciech l. 74 Środowscy z ul. Konwaliowej;
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę