NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, szczególnie naszej parafii i Miasta Koła, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Dziękujemy za ofiary z racji ubiegłej III niedzieli miesiąca. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sprzątanie i dekorowanie kościoła oraz Żłóbka Bożonarodzeniowego (szczególne podziękowania dla p. Stanisława i p. Henryka; p.Dominiki, p.Sławka i p.Agnieszki; Michała, Wojtka, Igi i Mateusza).

3. Zbliża się koniec roku kalendarzowego. 31 grudnia zapraszamy o godz. 1700 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok. O godz. 1800 będziemy sprawować Eucharystię w intencji zmarłych w mijającym roku.

4. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego: 800, 930, 1100, 1230, 1700. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.
To również Pierwsza sobota miesiąca i okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważania.

5. W związku z wysoką liczbą zachorowań ciągle pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa stosując dezynfekcję i maseczki w miejscach publicznych a także w naszym Kościele. Pamiętajmy o szczepieniu się przeciw COVID-19 i grypie.

6. Polecamy lekturę Tygodnika Katolickiego Idziemy a w nim bardzo wartościowe artykuły:
– „Bóg daje nam siebie” – o godnym przeżyciu świąt Narodzenia Pańskiego  
– „Prawdziwe Światło” – co daje nam Jezus Chrystus?
W zakrystii i przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2022 a także książkowy Kalendarz Rolników.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
ś.p. Bogumiła-Kazimiera Łojewska l. 80 z ul. Skłodowskiej;
ś.p. Andrzej Gołygowski l. 67 z ul. Baczyńskiego;
ś.p. Grzegorz Kołodziejski l. 44 z ul. Cegielnianej;
ś.p. Jacek Jan Jankowski l. 50 z ul. Skłodowskiej.  
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Zmarłych i zmarłych z naszych rodzin polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, Parafianom i miłym Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże!

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26 grudnia 2021r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry